Menü

21 Ekim 2012 Pazar

Türk-Alman işbirliğiyle kurulan Renk, Stil ve İmaj Danışmanlığı Akademisi STYLE Color, İstanbul’da kapılarını açtı!


Kırmızı halıdaki açılış kutlaması İstanbulun güzel bir sonbahar akşamında başladı. STYLE Color Akademisinin yeni ofisi, iki yıl süren hazırlığın ardından Luis Vuitton, Giorgio Armani ve diğer tüm önde gelen mağazalara ev sahipliği yapan İstanbul semti Bağdat Caddesinde açıldı. Uluslararası STYLE Color markasının yaratıcıları olarak Akademinin üç kurucusu Margrit & Mark Hunsmann ve Barbara Linde, bağlı oldukları Alman Akademisinin kurucuları olan Rainer ve Ilona Wäldenin huzurunda kırmızı kurdeleyi kesti.

Rainer Wälde, konuşmasında bu mükemmel zamanlamayı şu sözlerle açıkladı: Bu Ekim ayında, STYLE Color’ın Almanyadaki ana şirketi olan TYP Color Akademienin kuruluşunun tam 20. yılını doldurduk. Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollandada 2000'i aşkın renk ve stil danışmanı yetiştirdikten sonra, capcanlı Türk pazarına adım atmanın şimdi tam zamanı.

İnsanların benzersizliği, STYLE Color eğitimlerinin merkezini oluşturuyor. Her insan benzersizdir; kendine özgü güzellikler barındırır. İnsanları standart bir seri üretimin parçası olarak görmek yerine STYLE Color danışmanları, danışan kişilerin kendilerine özgü stillerini keşfetmelerine yardımcı oluyor.

STYLE Color Akademisinin mezunlarının da katıldığı partide, kıdemli Style Color danışmanı ve İstanbul şubesinin müdürü Esin Altınpınar da mağazacılık eğitimleri üzerine bu sektörde Avustralyada edindiği 18 yıllık deneyimden bahsetti ve mağazacılık sektörünün kişiye özgü renklere ve vücut tiplerine yönelik farkındalığının artmasıyla kar hanesinde önemli artışlar görülebileceğini sözlerine ekledi.

Kurucu ortak Margrit Hunsmann ise, birkaç yıl önce geçirdiği ağır hastalık karşısında verdiği mücadele sırasında doğru renkleri seçerek giyinmenin daha sağlıklı ve enerjik görünmesine nasıl yardımcı olduğunu katılımcılarla paylaştı. Bu deneyim ve duygusal yakınlıktan yola çıkarak STYLE Color Türkiye, genç lösemi mağdurlarına ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermiş olup çocuk ve genç lösemi hastaları için kök hücre transplantasyonu konusundaki başarısıyla ünlü İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi pediyatristi Prof. Dr. Buket Erer del Castellonun çalışmalarını desteklemektedir.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Takipte Kalın!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...